"Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię..."

Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię..."11 maja 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona życiu i odkryciom Mikołaja Kopernika - polskiego astronoma. Apel szkolny odbył się w ramach obchodów Roku Kopernika, który został ustanowiony przez Senat RP z okazji 550 rocznicy urodzin wielkiego Polaka.

Uczniowie z klasy 2b (przygotowani przez p. M. Drozd) zaprezentowali wiedzę i osiągnięcia naszego astronoma oraz przedstawili życie małego Mikołaja w teatrzyku kukiełkowym. Dekoracje i rekwizyty do występu wykonała p. E. Okapińska. Dziewczynki z koła teatralnego klas trzecich (opiekun Z. Nędzi) przeczytały fragmenty książki W. Chotomskiej pt."Dzieci pana Astronoma".
Na zakończenie został podsumowany konkurs plastyczny klas 1-3 ogłoszony przez p.B. Bobojć. Zwycięzcy i wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.