Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Dziennik

pobraneit logo 1Szkoliliśmy sie dla Was razem z Teatroteką Szkolną podczas warsztatów: Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? Ich celem było poznanie metod pedagogiczno - teatralnych w ramach doświadczenia warsztatowego oraz wykorzystania ich na lekcjach, opracowanych przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Ornecie pracowali na warsztatach wokół hasła "przemiana". Zajęcia były inspirowane scenariuszem Moniki Bani pt. "Piękna i Bestia - lekcja zmiany".

img 7708W piątek 13 grudnia Szkolne Koło PCK i Wolontariat zorganizowało świąteczne warsztaty manualne, w których udział brało 16 uczniów. Warsztaty prowadziła p. Grażyna Basałygo. Warsztaty pozwoliły uczestnikom rozwinąć potencjał artystyczny, oraz spędzić czas w radosnej i twórczej atmosferze. Głównym celem było rozwinięcie zdolności manualnych oraz wyobraźni; popularyzacja rękodzieła jako atrakcyjnej formy aktywności pozwalającej na zdobycie nowych umiejętności; przekazanie i pielęgnacja tradycji związanych z tworzeniem ozdób bożonarodzeniowych. Miła atmosfera sprzyjała integracji pomiędzy uczestnikami, a wymiana doświadczeń artystycznych okazała się bezcenna. Pracując przy wspólnym stole powstały prawdziwe świąteczne arcydzieła.

dscn1033Już od około 17 lat w bibliotece szkolnej odbywają się „Spotkania z bajką”, w których uczestniczą uczniowie kl. I-III i orneccy przedszkolacy. Na bajkowych spotkaniach nigdy nie zabrakło zaproszonych gości. W tym roku od końca października i przez cały listopad naszym milusińskim bajki czytali : Burmistrz Miasta – p. Ireneusz Popiel, Inspektor ds. Oświaty – p. Łukasz Okapiński, Dyrektor Biblioteki Publicznej – p. Elżbieta Suchodolska, nauczyciel bibliotekarz ZSZ CKU w Ornecie – p. Dorota Łabaszewska wraz z uczniami kl. I Technikum Logistycznego – Wiktorią Sawicką i Kacprem Wiśniewskim. Cykl spotkań rozpoczęła Dyrektor naszej szkoły – p. Elżbieta Fijarczyk.

phoca thumb l dscn1047W tym roku, w naszej szkole Noc Bibliotek odbyła się z 22 na 23 listopada i przebiegała pod hasłem „Komiksowo”. Z tej okazji uczniowie kl. VII na lekcjach informatyki przygotowali prezentacje dotyczące historii komiksu. Dzięki temu ich młodsi koledzy i koleżanki z kl. VI mogli się z nimi zapoznać. Komiksowej Nocy Bibliotek towarzyszyła wystawa „Komiksów znanych i mniej znanych” oraz tych wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Niemałą frajdę uczestnikom „Nocki w szkole” sprawiło tworzenie w 5-osobowych grupach własnych komiksów, które można oglądać w bibliotece szkolnej. Nie obyło się też bez tradycyjnej pizzy, co prawda niezupełnie zdrowej, jako fast food, ale soki i owoce zrekompensowały to. Na zakończenie „nocki” każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe zakładki. Gry, zabawa w kabaret i nocne rozmowy przyczyniły się do lepszej integracji uczniów.

img 7630W tym roku, dnia 25 listopada nasza szkoła obchodziła Dzień Życzliwości. Hasło tegorocznej edycji zachęca do umacniania więzi społecznych i doceniania siły płynącej z energii działań wspólnotowych. Siła tkwi w grupie. "Życzliwie, razem, blisko!" Razem znaczy więcej, sensowniej, bezpieczniej to nie puste slogany, to fakty poparte przez naukę. Być życzliwym to być uważnym, wrażliwym i otwartym na drugiego człowieka. To nieegoistyczna filozofia życia oparta na pozytywnych wartościach, wzajemnym zaufaniu i przekonaniu, że jesteśmy częścią większej całości, o którą warto dbać.

dsc 0092

W środę 30 października 2019 roku Nasza Szkoła świętowała Światowy Dzień Spódnicy i Krawata. W tym dniu królowały stylowe spódnice u dziewcząt oraz eleganckie krawaty u chłopców. Nauczyciele oraz pracownicy szkoły również świętowali tę okazję wraz z uczniami. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!!!

image1Czwartego października w naszej szkole obchodziliśmy dzień uśmiechu. Uczniowie oraz pracownicy szkoły ubrali się w kolorowe stroje. Samorząd uczniowski wraz z opiekunem Panią Agnieszką Bielicką odwiedził Orneckie przedszkola, zachęcając do uśmiechania się szczególnie w tym dniu.

dsc 0083Dnia 15 października uczniowie Naszej Szkoły udali się do Ratusza Miejskiego, gdzie w sali sesyjnej odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez uczniów pod opieką pani Butkiewicz Beaty, Butkiewicz Jolanty oraz Kucznier Barbary. Podczas uroczystości rozstrzygnięto plebiscyt na Belfra Roku 2019, który odbył się w Naszej Szkole przy ul. Warmińskiej 11 dnia 10 października bieżącego roku.

dsc_0862.jpg

Copyright © 2020 Paweł Matak Rights Reserved.