Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

Podczas listopadowych spotkań z bajką w bibliotece było nam miło ponownie gościć orneckich przedszkolaków wraz z opiekunami. W tym roku przedszkolacy poznali bohaterów z książki „Tata Oli rusza do akcji”. Poprzez wspólne „zwiedzanie” szkoły mieli możliwość zaobserwowania jak wyglądają zajęcia ich starszych kolegów.

W naszej szkole Dzień Pluszowego Misia przebiegał  pod hasłem „Agresji mówimy – NIE”. Zaproszeni goście: Burmistrz Ornety p. I. Popiel, Dyrektor SP1 p. E. Fijarczyk, Wicedyrektor SP1 p. B. Gramś, Inspektor ds. Kultury i Oświaty p. Ł. Okapiński, Przewodnicząca Rady Rodziców p. J. Leszczyńska, p. M. Wocial i p. A. Werhun z Centrum Kultury i Biblioteki Miejskiej oraz p. M. Sawaniewicz zapoznali uczniów kl. I-III z opowiadaniami tematycznie związanymi z tegorocznym hasłem „Spotkań z bajką”.

Nie zabrakło też zabawy w postaci rozwiązywania krzyżówki i zagadek, ciekawostek o bajkowych misiach. Uczniowie utrwalili zasady kulturalnego zachowania. Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe „misie”.

Podsumowaniem bajkowych spotkań była inscenizacja pt. „Agresji mówimy - NIE”, przygotowana przez uczniów kl. III a, pod kierunkiem p. B. Gruszki, przy współpracy
z wychowawczynią tej klasy p. B. Bobojć. Podczas apelu wręczone zostały dyplomy Mistrzom i Mistrzyniom kultury i savoir-vivre’u.

Oto nasze Mistrzynie i Mistrzowie:

I a Aleksander Świderski

VIII a Nikola Górska

świetlica kl. I-IV Tymoteusz Cholewa

świetlica kl. V-VIII Dominika Kapica

Organizatorzy dziękują wszystkim za wspólne sympatyczne spotkanie z literaturą dziecięcą
i miłą, przyjazną atmosferę. Gratulujemy naszym Mistrzyniom i Mistrzom kultury i savoir-vivre’u. Pozdrawiamy i do zobaczenia w przyszłym roku.

Autor: M. Taraszkiewicz, B. Gruszka