Bez uczniów nie byłoby szkoły,

a bez szkoły nie byłoby nauczycieli..

Kolorowe Boiska

XIII Gminny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy

W konkursie wzięły udział sześcioosobowe drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ornecie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Ornecie, Szkoły Podstawowej w Mingajnach i Szkoły Podstawowej w Bażynach.
Uczniowie z klas drugich i trzecich odpowiadali na pytania z zakresu wiedzy ekologiczni-przyrodniczej, rozwiązywali test, układali puzzle, wzięli udział w grze ekologicznej. Pierwszoklasiści popisywali
się umiejętnościami plastycznymi, zaprezentowali także postać Ekośmiecia, którą wcześniej wykonali w szkole.

Dużą atrakcją konkursu była pogadanka na temat Ligi Ochrony Przyrody przeprowadzona przez panią Lidię Morel.
Zmagania drużyn oceniało jury w składzie: pani Lidia Morel,
pani Bożena Kamiński i pani Edyta Stawska.

Po zaciętej i wyrównanej walce jury I miejsce przyznało Szkole Podstawowej w Bażynach, II miejsce Szkole Podstawowej nr 1
w Ornecie, III miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Mingajnach,
IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Ornecie.

Nagrody dla uczestników konkursu oraz słodki poczęstunek zakupiono dzięki hojności sponsorów.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 oraz organizatorzy konkursu serdecznie i gorąco dziękują za sponsoring i zrozumienie potrzeby organizowania konkursu:
Bankowi Spółdzielczemu w Sztumie oddział w Ornecie, Zarządowi Banku Spółdzielczego w Sztumie, Nadleśnictwu Orneta, Burmistrzowi Miasta Orneta, Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Ornecie, Przedsiębiorstwu Gospodarki Nieczystościami w Ornecie,
pani Ewie Fijarczyk- przewodniczącej komisji oświaty w Ornecie,
pani Iwonie Morawskiej oraz panu Adamowi Amerek- właścicielowi firmy przewozowej w Ornecie.

Dziękujemy również wszystkim nauczycielom za przygotowanie uczniów oraz rodzicom za okazaną pomoc.

Konkurs prowadziła pani Renata Nędzi-Sosnowska, nad całością czuwała pani Zyta Nędzi, dużą pomocą służyła pani Małgorzata Drozd, której serdecznie dziękujemy.

Zyta Nędzi

Renata Nędzi-Sosnowska