Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
WAKACJE!!!

Dziennik

90721953 1091734827844472 9207384420527374336 nKatarzyna Grodowska, uczennica klasy 8 b została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Warmińsko-mazurskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020. Aby zostać laureatem uczeń musiał zdobyć 85% punktów. Laureatami konkursu z matematyki w województwie warmińsko-mazurskim zostało tylko 69 uczniów na 282 zakwalifikowanych do finału konkursu. Zatem znalezienie się w czołówce najlepszych matematyków w województwie nie należało do najłatwiejszych zadań, co niewątpliwie świadczy o wielkim zaangażowaniu i doskonałym przygotowaniu naszej uczennicy. Katarzynie przysługuje wiele przywilejów. Osiągnięcie zostanie wpisane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, tuż obok celującej oceny z matematyki. Uczennica zwolniona jest także z części matematycznej egzaminu ósmoklasisty.
Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najważniejszych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie. Udział w nich wymaga zarówno od ucznia, jaki i przygotowującego go nauczyciela, ogromnego zaangażowania oraz wielu godzin pracy. Na wszystkich stopniach konkursu (szkolnym i wojewódzkim) uczniowie rozwiązywali pisemny test zawierający zadania z matematyki. Zagadnienia często znacznie wykraczały poza program szkolny, zadania wymagały logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności sprawnego i bezbłędnego liczenia. Nielicznym udaje się dotrzeć do etapu wojewódzkiego, a następnie uzyskać tytuł laureata. Katarzyna każdy etap konkursu traktowała jak poważne wyzwanie, z którego wywiązywała się wzorowo, a wielomiesięczny wysiłek zaowocował sukcesem. Uczennicę do konkursu przygotowywał p. Paweł Matak. Kasia to wszechstronnie uzdolniona młoda osoba. Warto wspomnieć, że została również finalistą w Wojewódzkim konkursie organizowanym przez Warmińsko-mazurskiego Kuratora Oświaty z języka niemieckiego. Niewiele zabrakło do uzyskania drugiego tytułu laureata. Uczennicę do konkursu przygotowywała p. Barbara Kucznier

Gratulujemy!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Copyright © 2020 Paweł Matak Rights Reserved.